Jak zwiększyć ruch w witrynie WordPress: Najlepsze strategie, które działają

Czy chcesz, aby więcej osób odwiedzało Twoją witrynę WordPress? Jeśli tak, to nie jesteś sam. Znalezienie nowych odwiedzających jest jedną z najtrudniejszych rzeczy do zrobienia dla stron internetowych. W końcu są tam miliony stron internetowych! Wyróżnienie się może być trudne. W tym wpisie na blogu przyjrzymy się kilku sposobom, dzięki którym możesz zwiększyć ruch w swojej witrynie WordPress i poprawić pozycjonowanie strony internetowej. Ten post jest szczególnie przydatny, jeśli masz zupełnie nową witrynę lub jeśli szukasz nowych sposobów na rozwój istniejącej witryny.

Przeprowadź konkurs na swoim blogu

Jeśli chcesz zwiększyć ruch na swojej witrynie WordPress, możesz to zrobić, organizując konkurs. Konkursy to świetny sposób, aby więcej osób odwiedziło Twoją witrynę. Konkurs można przeprowadzić na wiele sposobów, ale najprostszym z nich jest poproszenie ludzi o pozostawienie komentarza do wpisów na Twoim blogu. Można również poprosić o udostępnienie treści na portalach społecznościowych. Konkurs może być tak prosty lub złożony, jak tylko chcesz. Kilka pomysłów na konkursy to m.in: - Poproś ludzi o pozostawienie adresu e-mail, jeśli chcą wziąć udział w losowaniu nagród. - Prośba o zamieszczenie ulubionego wpisu z Twojego bloga. - Poproś czytelników o pozostawienie swoich 3 najlepszych wskazówek/tricków dotyczących czegoś, o czym piszesz na swojej stronie. - Poproś czytelników o podanie swojego ulubionego miejsca podróży i jego uzasadnienia.

Dodaj do swojej witryny strony generujące potencjalne korzyści (lead generation/squeeze pages)

Squeeze pages to strony na Twojej witrynie, które są wyjątkowo skoncentrowane. Często są to pojedyncze strony i zawierają bardzo niewiele poza krótkim wprowadzeniem do produktu lub usługi, którą oferujesz. Strony Squeeze to świetny sposób na zwiększenie ruchu w Twojej witrynie WordPress. Możesz użyć swojej strony internetowej, aby przyciągnąć odwiedzających, a następnie przekierować ich na jedną lub więcej stron wyciskania. Możesz skierować ich na stronę wyciskania natychmiast po kliknięciu reklamy lub linku, który prowadzi do Twojej witryny. Możesz kierować ich na stronę wyciskania po tym, jak ponownie opuszczą Twoją witrynę (po przeczytaniu jednego lub dwóch artykułów). Squeeze pages mogą być bardzo potężne. Można je wykorzystać do różnych celów, takich jak: - Przedstawienie się. - Promowania swoich usług. - Promowania swoich produktów. - Rozwijanie listy e-mailowej. - Promowanie programu coachingowego.

Dodaj podcast - i uczyń go ekskluzywnym dla swojej strony.

Kilka lat temu podcasty były wielką nowością. Każdy z nas tworzył podcasty, ale szum wokół nich osłabł. Jednak podcasty nadal są cennym sposobem na zwiększenie ruchu w witrynie WordPress. Upewnij się, że Twój podcast jest dostępny wyłącznie w Twojej witrynie. Upewnij się, że nie rozpowszechniasz go na innych stronach, ponieważ w ten sposób tylko przyciągniesz innych ludzi do swojej witryny. Chcesz, aby był on dostępny wyłącznie na Twojej stronie. Najłatwiejszym sposobem jest skorzystanie z usługi hostingu podcastów, która ogranicza dystrybucję. Jeśli chcesz pójść o krok dalej, możesz zapewnić dostęp do podcastu za pośrednictwem witryny członkowskiej. Pozwoli to jeszcze bardziej ograniczyć dostęp, a jednocześnie da Ci możliwość zwiększenia sprzedaży dla odwiedzających i uzyskania dodatkowych przychodów.

Regularnie twórz świeże, wysokiej jakości treści, to sprawi, że pozycjonowanie strony internetowej będzie skuteczniejsze.

Jeśli chcesz zwiększyć ruch na swojej witrynie WordPress, powinieneś regularnie tworzyć świeże i wysokiej jakości treści. Najlepsze strony WordPressa to te, które są spójne. Chcesz się upewnić, że regularnie tworzysz treści, które ludzie chcą czytać. Oznacza to, że musisz zbadać swój temat (tematy), a następnie konsekwentnie tworzyć treści, które informują i edukują czytelników. Należy dążyć do publikowania treści co najmniej kilka razy w tygodniu, jeśli nie częściej.