Southampton - Huddersfield, wynik spotkania: 5-3

W najnowszym meczu piłkarskiej Championship, który odbył się w St. Mary's Stadium, Southampton podejmowało drużynę Huddersfield. Spotkanie, które miało miejsce 2 dni temu, było pełne emocji i goli, a ostatecznie zakończyło się wynikiem 5-3 na korzyść gospodarzy, mimo że po pierwszej połowie to goście prowadzili 2-0.

Relacja z meczu piłki nożnej: Southampton vs Huddersfield

Dzisiaj, na uroczystym St. Mary's Stadium, Southampton podejmowało Huddersfield w meczu 31. kolejki Championship. Emocje sięgały zenitu, kibice tętnili ekscytacją czekając na widowisko na boisku. Na murawie toczyła się zacięta walka o zwycięstwo, aż do ostatniego gwizdka sędziego.

Spotkanie rozpoczęło się od dynamicznej gry obu zespołów, ale to goście z Huddersfield pierwsi objęli prowadzenie. W 36. minucie S. Thomas zapisał się na listę strzelców, wykorzystując podanie J. Rudoniego, dając swojej drużynie ważne prowadzenie 0-1.

Przed przerwą Huddersfield podwajają przewagę! D. Kasumu precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza Southampton, ustalając wynik na 0-2 na korzyść gości.

Po przerwie Southampton ruszyło do odrabiania strat i szybko odrobiło część dystansu. J. Rothwell był bohaterem, zdobywając dwie bramki w 49. i 50. minucie, doprowadzając do wyrównania 2-2. Obie bramki asystował D. Brooks, który pokazał się z bardzo dobrej strony.

Jednak Huddersfield nie zamierzało się poddać. W 65. minucie A. Matos ponownie ustawił wynik na korzyść gości, 2-3, po podaniu B. Spencera.

Sytuacja na boisku była dynamiczna, a emocje sięgały zenitu. W 80. minucie T. Lees ponownie doprowadził do wyrównania, 3-3, dając szansę na zwycięstwo obu drużynom.

Ostatnie minuty to prawdziwa uczta dla kibiców Southampton. S. Mara zdobył bramkę w 84. minucie, ustalając wynik na korzyść gospodarzy 4-3 po zagraniu D. Brooksa. Na koniec, w doliczonym czasie gry, S. Edozie zapewnił kibicom prawdziwą ekstazę, strzelając piątego gola dla Southampton, ustalając wynik na 5-3.

Spotkanie obfitowało w kartki, zarówno żółte jak i czerwone. Jan Bednarek i Ryan Manning z Southampton oraz Brodie Spencer, Jack Rudoni i Ben Jackson z Huddersfield zostali ukarani kartkami żółtymi.

Następne mecze dla Southampton to starcia z Bristol City, West Brom i Hull City, natomiast Huddersfield zmierzy się z Sunderland, Hull City i Watford. Po tak emocjonującym meczu obie drużyny z pewnością będą chciały kontynuować swoją dobrą passę w kolejnych spotkaniach.